Shinobi Heshima
Witaj Na Forum Naruto RPG/PBF - Shinobi Heshima. =)
W razie problemów z rejestracją pisz na numer gg "4661699".
Shinobi Heshima


 
IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 System NPC'tów.

Go down 
AutorWiadomość
Namigo
Podróżnik
Podróżnik


Male Posts : 109
Reputacja : 0
Join date : 16/09/2010

PisanieTemat: System NPC'tów.   Pią Kwi 27, 2012 3:11 pm

Zasady NPC’ów

1: NPC – „Ogólnodostępne

Każda wioska może posiadać nieograniczoną liczbę NPC’ów które nie robią i nie potrafią praktycznie nic.
Są to np:
- strażnicy bramy którzy sprawdzają dokumenty, w praktyce ich umiejętności walki są nikłe,
- osoby w pomieszczeniu operacyjnym – tłumaczą misje, ale poza to biuro w praktyce nie wychodzą – ale nimi zwykle kierują Kage (gracz który nie jest GM nie wyda sobie sam misji)
- posłaniec, ale tylko w obrębie wioski (mają do nich dostęp postacie od jounina w górę).
- sprzedawca remenu,
Postacie te praktycznie nie mają żadnego wpływu na fabułę, oraz militarną siłę wioski. Łatwo je pokonać, oszukać – w sytuacjach spornych kieruje nimi GM – może im czasem dać jakieś techniki niskich rang, ale praktycznie łatwo ich zwieść – np. nie utrzymują potężnej bariery w około wioski, nie unikną genjutsu rangi C w górę itp.
Ponad to, bibliotekarka nie da nam zwoju z tajnymi technikami wioski – ona nawet o nim nie wie!

2: NPC Specjalne

Każda Wioska może posiadać specjalnych NPC’ów którzy nie tylko potrafią walczyć, ale są pod stałym kierownictwem Kage (lub osób którym to Kage zleci, da takie prawa – w takiej sytuacji postać powinna poprosić, by Admini jej to dopisali do KP - że może kierować NPC’ami specjalnymi), posiadają prawa i obowiązki graczy (tj. sami się nigdzie nie materializują, zranieni muszą się leczyć, ale mogą walczyć).

a) NPC’ów specjalnych może być max 4 na wioskę, z czego jeśli któryś ginie wioska go nie odzyskuje. To znaczy, że jeśli w walce jakiś polegnie, to już go nie ma i na jego miejsce nie wskakuje nowy.

b) Każdy z NPC’ów ma następujące parametry:
- stopień chuunin
- posiada 1 Umiejętność/Specjalizację (i nic więcej, specjalizacja w jutsu żywiołowych nie daje im dodatkowych żywiołów – mają tylko 1 żywioł!)
- zna 5 technik (max do A) + podstawy , jeśli jednak NPC należy do jakiegoś klanu w którym dana technika jest opisana jako że każdy ją posiada, nie wlicza się ona do limitu jego znanych technik!

*Jeśli jednak NPC ma zdolności sensora lub Kekkei Genkai, to może mieć 4 techniki – nie można być sensorem i mieć Kekkei Genkai.


c) Każdy Kage może dowodzić (pisać w imieniu NPC), w jednej walce/akcji max 2 NPC’ami, natomiast dowódca któremu Kage powierzył możność kierowania NPC’ami danej kategorii (np. ANBU) max 1 NPC’em. w jednej walce/akcji, nie musi tego jednak robić jedynie w jednym temacie. Nie musi nawet w tej walce sam brać udziału, ale musi o niej jakoś wiedzieć.
Może on bowiem w jednym temacie kierować NPC’em wojownikiem (opisując jego ruchy razem z własnymi w swoim poście), a w drugim NPC’em lekarzem (pisze z własnej postaci!, zaznaczając to dopiskiem na wstępie GM’mod).
Wygląda to następująco:
Cytat :

Temat 1:
Hokage (Gracz) widząc jak zbliża się do mnie wróg wykonam Doton no jutsu by zniknąć pod ziemią i wydam taki sam rozkaz swojemu podwładnemu.
Kioshi (NPC) widząc jak jej dowódca ucieka pod ziemię, również wykona ten sam manewr….

Temat 2:
GM’Mod
Yuki (NPC), starała się opanować krwawiącą ranę Ishina (Gracz) w szpitalnej Sali.

Jednakże, pisanie posta z NPC’a specjalnego wymaga się tyle samo nakładu energii i przyłożenia się do tego jak z własnej postaci. Post napisany na tzw. „Odpierz się” najpewniej skończy się niepowodzeniem akcji NPC’a, a w walce nawet jego śmiercią – należy zatem ostrożnie się z nimi obchodzić.

d) Tworzenie NPC’ów specjalnych:
Każdy Kage zakłada w dziale Budynek Kage temat „Lista NPC’ów specjalnych”, zgodnie ze wzorem:

Kod:

[img] wizerunek postaci [/img]
[b]Nazwisko + Imię:[/b]
[b]Kekkei Genkai[/b]
[b]Natura chakry:[/b]
[b]Funkcja:[/b]
[b]Charakter:[/b]
[b]Umiejętność:[/b]
[b]Techniki:[/b]

Którzy następnie zostaję poddani ocenie Administracji, póki nie zostaną oni zaakceptowani, nie można ich używać.
Należy od razu zgłosić całą 4 naszych wioskowych NPC’ów, na raty nie będą oni oceniani!

Przykładowy zapis NPC’a wygląda tak:

Nazwisko + Imię: Hinata Hyuuga
Kekkei Genkai* Byakugan
Natura chakry: Woda
Funkcja: Zwykły Chuunin
Charakter: Cicha i nieco nieśmiała dziewczyna. Zaskoczona rumieni się.
Umiejętność: Taijutsu
Techniki:
- Hakke Itten (C)
Opis:Mocne uderzenie końcem palców dłoni w punkt merydianowy. Głównym zamierzeniem tego ataku jest szybkie zablokowanie przeciwnika.
+ Podstawy + Te co każdy Hyuuga ma


*NPC może mieć tylko takie Kekkei Genkai, jakie występuje w jego rodzinnej wiosce – przykładowo, Kiri Gakure nie może mieć NPC z Sharinganem.
**Tylko 1 NPC ze wszystkich może mieć Kekkei Genkai.

e) Uwagi Końcowe:
- NPC Specjalne pełnią głównie rolę „przedłużenia rak Kage” – ale nie mogą go zupełnie zastępować. To znaczy, że mogą pobiec na pole walki i zamiast Kage walczyć, ale na pewno nie mogą kierować za niego wioską.

- NPC Specjalne można, a nawet należy „uwiązać” do jakiegoś tematu w którym pełnią służbę. Możemy nimi stamtąd w dowolnym momencie kierować (pisząc posty z naszego konta!)

- NPC Specjalne w czasie walki Sędzia traktuje zazwyczaj jak nasze Kage Bunshiny, wlicza je w naszą turę ruchu, ALE! – NPC nie czytają w naszych myślach, jeśli wymagamy od nich jakiegoś zaawansowanego manewru jaki wykonają razem z nami, należy im o tym w poście powiedzieć/wyjaśnić.

- NPC Specjalne nie mają 6-stego zmysłu, tj. nie przybędą nas nagle uratować, albo nie dopadną nagle wrogich ninja w środku lasu.

- Poza Kage i osobami na fabule upoważnionymi do kierowania nimi NPC’ami Specjalnymi mogą nagle zacząć kierować MG, ALE wszystko w granicach przyzwoitości, np. w sytuacji ataku Missin ninów na Kiri Gakure, GM Hokage nie może wysłać NPC’ów Kiri na wycieczkę na plaże – takie chamskie zachowania będą karane.

3: NPC Starszyzna Wioski

Jak wiadomo, na czele każdej wioski Shinobi stoi Kage, ale i on ma nad sobą kogoś, a raczej kogoś przed kim odpowiada. Owy ktoś, to tzw. Starszyzna Wioski – utrapienie, istny wrzód na siedzeniu i trzeba się z nimi użerać.
NPC Starszyzny wioski są tworzone przez Administrację w temacie „Budynek Kage” – dają oni tam profile stworzonych przez siebie „Dziadków” (co prawda Kage może podpowiedzieć ich wygląd) i od czasu do czasu Admini nimi kierują.
A jak nimi kierują? Otóż, wedle własnego nastroju albo podpowiadają coś Cieniowi, albo utrudniają życie niczym kiła lub też rzeżączka –bo chociaż Starszyzna technik nie zna i nie walczy, to jednak jest ważna i czasem Kage musi się z nimi ostro pokłócić jeśli Admin akurat uzna, że chce się w politykę wioski wmieszać.
Jest jednak JEDNA WAŻNA ZASADA – Starszyzną kieruje jedynie Administracja Forum (nie Mistrzowie Gry) .

/
Administracja zastrzega sobie prawa do Zmian oraz Jedynej słusznej Interpretacji powyższych zasad.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://shinobiheshima.forumpolish.com
 
System NPC'tów.
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Shinobi Heshima :: Główne Newsy :: Regulamin i FAQ-
Skocz do: